Ett litet byggföretag med stora resurser

Johans Bygg hjälper dig hela vägen från upprättande av ritningar till färdig byggnation.

Vad kan vi hjälpa dig med?

Våra tjänster

Ritningar

Vi hjälper dig med ritningar, bygglovsansökningar mm. Allt ifrån ideér till färdiga bygghandlingar.

Bygg

Tack vare bredden på våra kompetenta och noggranna snickare gör vi alla sorters byggnadsarbeten. Allt ifrån stomresning till köksmontage.

Mark

Med hjälp av våra maskiner och duktiga markarbetare löser vi schaktningsarbeten, grundläggning, dränering av husgrunder, trädgårdsanläggningar mm.

Murning

Inget murningsuppdrag är för svårt för vår eminente murare. Vi utför grundmurning, fasadmurning, putsningsarbeten, plattsättning, eldstäder mm.

Varför välja just oss?

Vi kommer aldrig släppa taget om ditt bygge förens du är nöjd

Vi åtar oss alltifrån renoveringar till nybyggnationer, vi arbetar både mot företag och privatpersoner.

Vi har en affärsidé som bygger på att vara byggföretaget med det där lilla extra, där vi är måna om kundrelationer, god service och hög kvalité. Vår styrka är att vi kan erbjuda helhetslösningar. Hos oss får du den hjälp du behöver, från upprättande av ritningar till färdig byggnation.

Att ha en öppen dialog med våra kunder är viktigt för oss.

Det är vi som är Johans Bygg

Johan Nilsson

VD, arbetsledare

070 - 567 79 30

johan@johansbygg.se

Maria Nilsson

Byggnadsingenjör

070 - 278 51 58

mia@johansbygg.se

Tobias Lönnqvist

Snickare

tobias@johansbygg.se

Jonatan Petersson

Snickare

jonatan@johansbygg.se

Daniel Magnusson

Snickare

daniel@johansbygg.se

Oscar Johansson

Snickare

oscar@johansbygg.se

Lars Hangelin

Murare

lars@johansbygg.se

Johan Eklund

Markarbetare

johan.e@johansbygg.se

Emanuel Heijel

Snickare

emanuel@johansbygg.se

Jonas Nilsson

Snickare

jonas@johansbygg.se

Tim Johansson

Snickare

tim@johansbygg.se

Telefon

0370 - 85159

Adress

Eskilstorp,
333 74 Bredaryd

"För oss är kundrelationen, god service och hög kvalité – från första idé till leverans - det viktigaste."

JOHANS BYGG